Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy budynku żłobka i przedszkola w Konikowie - dz. nr 106/10 obręb Konikowo.
RIG.271.82.2017.WR Świeszyno, dnia 25.05.2017 r.
ZAPYTANIE OFERTOWE
Zamawiający Gmina Świeszyno, Świeszyno 71, 76-024 Świeszyno zaprasza do złożenia ofert na:
„Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy budynku żłobka i przedszkola w Konikowie – dz. nr 106/10 obręb Konikowo.”
1. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy budynku żłobka i przedszkola w Konikowie – dz. nr 106/10 obręb Konikowo.
1.1. Zakres rzeczowy prac projektowych obejmuje wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej gminnego żłobka i przedszkola składającego się z 1 oddziału żłobkowego do 32 dzieci oraz czterech oddziałów przedszkolnych do 25 dzieci, kuchni do przygotowywania posiłków, pomieszczeń technicznych i pomieszczeń administracyjnych wraz z energooszczędnym wyposażeniem, wykorzystującym odnawialne źródła energii, zagospodarowaniem terenu, uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji. Opracowana dokumentacja, stanowić będzie opis przedmiotu zamówienia publicznego w celu wyłonienia wykonawcy przyszłych robót budowlanych z uwzględnieniem zasad opisywania przedmiotu zamówienia wynikających z ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych. Lokalizacja inwestycji: działka nr 106/10 obręb Konikowo, o powierzchni 0,59 ha stanowiąca własność Gminy Świeszyno. Budynek należy zaprojektować w konstrukcji modułowej umożliwiającej rozbudowę budynku w przypadku wystąpienia takiej konieczności. Zaprojektowany budynek ma zapewniać opiekę dla 100 dzieci w ramach przedszkola tj. aby stworzyć warunki przyjęcia do przedszkola wszystkie dzieci od 3 lat do 6 lat oraz do 32 dzieci w ramach żłobka
tj. dzieci od 20 tygodnia do ukończenia 3 lat z uwzględnieniem dzieci z orzeczeniem
o niepełnosprawności w tym:
w ramach przedszkola w budynku należy zaprojektować, co najmniej:
- pomieszczenia dla 100 dzieci z podziałem na 4 grupy, każda do 25 dzieci - każda grupa musi mieć odrębny moduł składający się z sali zabaw wraz z jadalnią oraz węzłem sanitarnym. Nie musi być osobna jadalnia, ponieważ dzieci mogą posiłki spożywać na salach zabaw. Ponadto dla dwóch z powyższych grup należy uwzględnić dodatkowe sypialnie;
- salę gimnastyczno - widowiskową;
- pokój nauczycielski (oddzielnie dla przedszkola, oddzielnie dla żłobka);
- gabinet do prowadzenia indywidualnych zajęć np. logopedycznych, pomocy psychologiczno – pedagogicznych, zajęć sensorycznych ;
- szatnie dla personelu żłobka i przedszkola;
- szatnie dla dzieci (na ok. 100 dzieci);
- pokój dla dyrektora;
- pokój dla intendenta;
- składnicę akt;
- magazyn: pomocy dydaktycznych, strojów uszytych dla dzieci na występy artystyczne, elementów scenografii, itd.
- Pomieszczenie do przechowywania przez rodziców wózków, rowerków, sanek;
- Pomieszczenie do prania, przechowywania i suszenia mopów, szczotek, mioteł, odkurzaczy, wiader, itp. oraz chemii gospodarczej;
- Magazyn warzyw i owoców;
- Pomieszczenie na urządzenia do obierania warzyw i ziemniaków zaopatrzone w źródło prądu, wodę i kanalizację;
- Magazyn produktów spożywczych wraz z miejscem na lodówki, zamrażarkę;
- Pomieszczenie do składowania odpadów pokonsumpcyjnych do utylizacji z wyjściem na zewnątrz budynku;
- Pomieszczenie kuchni wraz z niezbędnymi pomieszczeniami przylegającymi tj. obieralnia warzyw, wydawanie posiłków, zmywanie naczyń stołowych i inne.
w ramach żłobka w budynku należy zaprojektować, co najmniej:
- pomieszczenia do 32 dzieci - od 20 tygodnia życia do 3 lat. Należy zaprojektować salę zabaw, węzeł sanitarny (toalety, umywalki, brodzik do mycia ciała dziecka, przewijaki, miejsce na nocniki) przy sali zabaw;
- jadalnie odrębnie;
- sypialnie odrębnie;
- sale zabaw odrębnie oddzielone rozsuwaną ścianą;
- szatnia dla dzieci;
- zadaszony taras z zejściem na plac zabaw;
Na działce należy zaprojektować dojście i dojazd do budynku, miejsca parkingowe, place zabaw dla dzieci z uwzględnieniem grup wiekowych w tym 1 ogólnodostępny, pomieszczenia do przechowywania sprzętu ogrodowego, miejsce na gromadzenie odpadów stałych, urządzenie zieleni oraz innych elementów małej architektury. Obiekt musi być dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych a w szczególności posiadać: - odpowiednią liczbę miejsc parkingowych, wydzielonych dla osób niepełnosprawnych, - sanitariaty przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Rozwiązania i urządzenia ułatwiające korzystanie i poruszenie się osobom niepełnosprawnym, zgodne z koncepcją uniwersalnego projektowania.
Budynek należy zaprojektować w technologii pasywnej, to znaczy, że ma posiadać bardzo dobre parametry izolacyjne oraz rozwiązania minimalizujące zużycie energii w trakcie eksploatacji. Ponadto należy zastosować odnawialne źródła energii: panele fotowoltaniczne (w celu zasilenia w darmową energię elektryczną).
1.2. Zakres prac projektowych obejmować będzie:
- Udział w spotkaniach roboczych służących wypracowaniu koncepcji spełniającej oczekiwania zamawiającego,
- opracowanie wstępnej koncepcji w terminie 40 dni od dnia podpisania umowy obejmującej:
zagospodarowanie terenu w szczególności w zakresie budowy ciągów pieszych
i parkingów, usytuowania placów zabaw oraz rozwiązania architektoniczno-funkcjonalne budynku w szczególności w zakresie rozwiązań technicznych, sposobów wykorzystania energii odnawialnej, rozkładu pomieszczeń, oraz wizualizacją elewacji budynku w dwóch wariantach.Koncepcja musi być zaopiniowana przez Zamawiającego. Zaopiniowana pozytywnie koncepcja będzie podstawą do projektowania. Zamawiający wyda opinię w ciągu 14 dni od złożenia koncepcji do zaopiniowania.
-
wstępną szacunkową wycenę zawierającą pełny planowany koszt budynku wraz
z infrastrukturą techniczną . - opracowanie badań geotechnicznych,
- wykonanie mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych,
- zagospodarowanie terenu wraz z:
- nawiązaniem do działek sąsiednich na których znajduje się szkoła podstawowa oraz świetlica wiejska,
- zjazdem z drogi gminnej na teren przedszkola,
- nawierzchnią utwardzoną z parkingiem,
- małą architekturą, zielenią,
- zielenią projektowaną i istniejącą docelową,
- ogrodzeniem terenu,
- oświetleniem terenu przedszkola.
-
projekt budowlano – wykonawczy budynku przedszkola i żłobka składać się będzie
z następujących części:
1) architektura budynku,
2) konstrukcja budynku
3) aranżacja i wyposażenie wnętrz (meble, sprzęt, itp.),
4) instalacje elektryczne w zakresie instalacji gniazd wtyczkowych, instalacji oświetleniowej, instalacji elektrycznych teletechnicznych (alarmowe, sygnalizacyjne, multimedialne, nagłośnienia sal zabaw oraz strukturalna telefoniczno-komputerowa) oraz instalacji odgromowej,
5) instalacje sanitarne w zakresie instalacji wodociągowej(wody zimnej i ciepłej), instalacji kanalizacji sanitarnej z separatorem tłuszczu dla części kuchennej, instalacji centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej z automatyką sterowania, instalacji w kotłowni zasilanej gazem ziemnym dla obiektu przedszkola wraz z automatyką, instalacji gazu.
6) sieci i przyłącza do budynku przedszkola: sieci elektroenergetycznej, sieci wodno - kanalizacyjnej, sieci gazowej,
7) pozostałe opracowania: instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
z rozmieszczeniem podręcznego sprzętu gaśniczego oraz znaków informacyjnych dróg ewakuacyjnych i sprzętu gaśniczego,ogólna charakterystyka obiektu opisująca w sposób skrócony przedmiot zamówienia na wykonanie robót budowlanych.
8) uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień i opinii, w tym zezwoleń na wejście w teren, decyzji środowiskowej;
9) Uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji pozwolenia na budowę;
10) Opracowanie przedmiarów robót (kosztorysów ślepych) i kosztorysów inwestorskich;
11) Opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót;
12) Pełnienie nadzoru autorskiego wielobranżowego nad inwestycją wykonywaną
w oparciu o dokumentację wymienioną powyżej, min. 3 pobyty na placu budowy lub w siedzibie Zamawiającego.
13) Konsultacje z Zamawiającym na każdym etapie projektowania dokumentacji dotyczące istotnych elementów mających wpływ na koszty.
14) Trzy-krotna aktualizacja kosztorysu inwestorskiego – wykonana w ciągu 7 dni od dnia zgłoszenia takiej konieczności przez Gminę Świeszyno.
15) Odpowiadanie na pytania dot. Dokumentacji projektowej zadawane przez startujących w przetargu na roboty budowlane, w terminie wskazanym każdorazowo przez Zamawiającego, a umożliwiającym udzielenie odpowiedzi zgodnie z terminem wskazanym w Prawie zamówień publicznych,
16) Odpowiedzi na pytania oraz przygotowywanie dokumentów żądanych od instytucji do Zamawiający będzie składał wnioski o dofinasowanie i udzielał uzupełnień w ciągu 2 dni od dnia zgłoszenia.
17) Przekazywanie na żądanie Zamawiającego pisemnej informacji o stanie zaawansowania prac,
18) Uczestniczenie w spotkaniach konsultacyjnych z udziałem Zamawiającego
i przedstawicieli lokalnej społeczności – w tym Rady Sołeckiej i Radnych Gminy Świeszyno.
19) W ramach przedmiotu umowy Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia nadzoru autorskiego, o którym mowa w art. 20 ustawy Prawo Budowlane w ilości min. 3 wizyt na budowie/radzie budowy każdego projektanta, przy czym w ilości 3 wizyt na budowie/radzie budowy nie wlicza się pobytów projektanta/projektantów wynikających z błędów projektowych lub nieścisłości w dokumentacji projektowej. W przypadku potrzeby większej ilości wizyt na budowie, niż wskazano w ofercie Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia nadzoru autorskiego, wg odrębnej umowy, przy czym koszt jednej wizyty na budowie/radzie budowy nie może przekroczyć 0,2% wartości przedmiotu umowy.
Przedmiotem zamówienia jest również przekazanie praw autorskich do
ww. dokumentacji zamawiającemu oraz sprawowanie nadzoru autorskiego podczas postępowania przetargowego na roboty budowlane i podczas realizacji.
Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów
i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 29-31 ustawy Prawo zamówień publicznych. W przypadku, gdy dokumentacja projektowa wskazuje na pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów i norm, o których mowa
w art. 30 ust. 1,3 ustawy, należy dodać zapis, że dopuszcza się oferowanie materiałów i urządzeń „równoważnych” oraz doprecyzować zakres dopuszczalnej równoważności.
Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w terenie celem pozyskania informacji, które będą niezbędne do przygotowania i złożenia oferty oraz zawarcia umowy. Koszty związane z przeprowadzeniem wizji i opracowania oferty ponosi Wykonawca.
Działka nr 106/10 obręb Konikowo objęta jest planem zagospodarowania przestrzennego gminy Świeszyno, zatwierdzonym . uchwałą Rady Gminy Świeszyno Nr XXXVII/341/14 z dnia 30 stycznia 2014 r. Wypis i wyrys z planu stanowi Załącznik nr 3 do niniejszego zapytania ofertowego.
Przedmiar robót i kosztorys inwestorski musi być wykonany z podziałem na część żłobkową oraz część przedszkolną.
1.3 Przedmiot zamówienia składa z następujących opracowań:
- Koncepcja– 1 egz.
-
Projekt budowlany sporządzony zgodnie z przepisami prawa budowlanego
i przepisami wykonawczymi w zakresie określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. nr 202, poz.2072
z póź. zm.) – 6 egz. (2 egz. Dla Starostwa Powiatowego + 4 egz. Dla Zamawiającego, w tym 2 egz. z oryginalnymi pieczątkami organów wydających pozwolenie na budowę), zaopatrzony w oświadczenie o kompletności i dokonane uzgodnienia. - Decyzja pozwolenie na budowę/zaświadczenia organu, że nie wniósł sprzeciwu do zamierzenia budowlanego,
- Projekt wykonawczy dla każdej z branż - 4 egz.
-
Przedmiar robót wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury
z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. nr 202, poz.2072 z póź. zm.) – 3 egz. - Kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. nr 130, poz. 1389) – 3 egz.
- Szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. nr 202, poz.2072 z póź. zm.) – 2 egz.
-
Wykonanie dokumentacji geologicznej – 6 egz. (w tym 4 egz. do złożenia
w Starostwie Powiatowym w Koszalinie) - Dostarczenie mapy do celów projektowych w formacie dxf. lub dwg. – 1 egz.,
- Złożenie w Starostwie Powiatowym w Koszalinie wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę (w imieniu Zamawiającego).
Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów
i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 29-31 ustawy Prawo zamówień publicznych. W przypadku, gdy dokumentacja projektowa wskazuje na pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów i norm, o których mowa
w art. 30 ust. 1, 3 ustawy, należy dodać zapis, że dopuszcza się oferowanie materiałów i urządzeń „równoważnych” oraz doprecyzować zakres dopuszczalnej równoważności.
1.4 W ramach nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany będzie do:
- czuwania w toku realizacji robót nad zgodnością rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych z dokumentacją projektową;
- pomoc w postępowaniu mającym na celu wyłonienie wykonawcy, tj. współudział przy redagowaniu odpowiedzi na pytania dot. dokumentacji w toku postępowania, współudział w ocenie ofert równoważnych,
- uzupełniania szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśniania wykonawcy robót budowlanych wątpliwości powstałych wskutek tych robót;
- udziału w naradach technicznych;
-
wykonywania czynności wynikających z art. 21 Prawa budowlanego, tj.:
- wstęp na teren budowy i dokonywanie zapisów w dzienniku budowy dotyczących jej realizacji;
- żądanie wpisem do dziennika budowy wstrzymania robót budowlanych
w razie stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia, wykonywania ich niezgodnie z projektem.
2 TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA
- 40 dni od dnia podpisania umowy – przekazanie Zamawiającemu koncepcji do zatwierdzenia
- 30.09.2017r. - przekazanie do siedziby Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku o pozwolenia na budowę do Starostwa Powiatowego w Koszalinie;
- 30.11.2017r. - przekazanie decyzji pozwolenia na budowę.
- KRYTERIUM WYBORU OFERTY:
- Cena za wykonanie dokumentacji - waga 90% (max. 90 pkt.)
- Ilość bezpłatnych wizyt w ramach nadzoru autorskiego waga 10% (max 10 pkt.)
Max. suma punktów do osiągnięcia 100
- Sposób wyliczenia punktów:
- W kryterium cena za wykonanie dokumentacji punkty obliczone zostaną na podstawie następującego wzoru:
cena najniższa spośród badanych ofert
ilość uzyskanych punktów = ____________________________________________________ x 90 %
cena badanej oferty
gdzie: stosowana punktacja: 0 - 90 pkt. gdzie 1% = 1 pkt.
Wynik działania zostanie zaokrąglony do 2 miejsc po przecinku (wg zasady wartości równe lub wyższe od 5 w górę, niższe - w dół.
- W kryterium ilość wizyt w ramach nadzoru autorskiego powyżej 3 wizyt, punkty obliczone zostaną na podstawie następującego wzoru:
Ilość wizyt |
Ilość punktów |
do 3 |
0 pkt. |
4-5 |
4 pkt. |
6-7 |
6 pkt. |
8-9 |
8 pkt. |
10 i więcej |
10 pkt. |
Wykonawcy podają ilości pobytu wykonawcy na placu budowy lub w siedzibie zamawiającego na wezwanie zamawiającego, W przypadku braku wskazania w ofercie ilości wizyt w ramach nadzoru autorskiego, Zamawiający przyjmuje, że Wykonawca podał 3 wizyty.
- Zamawiający udzieli zamówienia temu Wykonawcy, który uzyska najwyższą liczbę punktów sumując punkty uzyskane w ww. kryteriach.
- MIEJSCE I TERMIN ZŁOŻENIA OFERTY.
Oferty należy złożyć do dnia 02.06.2017 r. godz. 13:00.
Dopuszcza się złożenie oferty:
- osobiście w siedzibie Urzędu Gminy Świeszyno, Świeszyno 71, 76-024 Świeszyno, Biuro Obsługi Interesanta parter.
- pocztą na adres; Urząd Gminy Świeszyno, Świeszyno 71, 76-024 Świeszyno
UWAGA:
Propozycje cenowe złożone po terminie nie będą rozpatrywane podczas oceny.
O wynikach wyboru oferenci zostaną powiadomieni niezwłocznie po wybraniu najkorzystniejszej oferty drogą elektroniczną lub faxem.
5. WARUNKI PŁATNOŚCI
5.1. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia wraz z prawami autorskimi i …… wizytami (zgodnie ze złożoną ofertą) autora projektu na budowie płatne będzie w następujący sposób:
- 80% płatne po przekazaniu do siedziby Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku o pozwolenia na budowę do Starostwie Powiatowym w Koszalinie;
- 20% płatne po przekazaniu decyzji pozwolenia na budowę.
5.2. Wynagrodzenie za nadzór autorski w kwocie tj. za 1 pobyt na plac budowy lub
w siedzibie zamawiającego na wezwanie zamawiającego, powyżej przyjazdów wliczonych w cenę dokumentacji projektowej płatne będzie pod warunkiem realizacji przedmiotowej inwestycji, na podstawie odrębnej umowy, przy czym koszt jednej/kolejnej wizyty na budowie/radzie budowy nie może przekroczyć 0,2% wartości przedmiotu umowy.
- Zapłata wynagrodzenia nastąpi po wykonaniu zlecenia na podstawie faktury wystawionej przez Wykonawcę na jego rachunek bankowy w terminie 21 dni od daty wpływu rachunku do Zamawiającego. Za dzień zapłaty uważany będzie dzień obciążenia rachunku Zamawiającego. Podstawą wystawienia przez Wykonawcę faktury VAT jest odbiór przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego.
- OSOBA DO KONTAKTU
Osobą uprawnioną do kontaktów z oferentami składającymi propozycje cenowe jest Wioletta Ryndziewicz – Kierownik Referatu ds. inwestycji i rozwoju gminy. ,
tel. 94 31 60 153, 94 31 60 120, e-mail:w.ryndziewicz@swieszyno.pl
Ewa Jacewicz – Inspektor ds. zamówień publicznych tel. 94 31 60 147, 94 31 60 120,
e-mail: e.jacewicz@swieszyno.pl
-
Sposób przygotowania oferty:
-
Ofertę należy sporządzić w języku polskim, o treści zawartej w niniejszym zapytaniu ofertowym. Oferta powinna być opatrzona nazwą (pieczątką firmową)
i podpisem Wykonawcy. -
Całość przedmiotu zamówienia musi być wykonywana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, powszechnie obowiązującymi zaleceniami, zasadami
i wytycznymi w tym zakresie. - Cena ofertowa brutto stanowi cenę ryczałtową, obejmującą wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia oraz warunkami stawianymi przez Zamawiającego, a w przypadku osoby fizycznej zawiera wszystkie należności publiczno prawne ponoszone z tytułu osiąganego wynagrodzenia
- Rozliczenie następuje tylko w PLN.
- Termin związania ofertą – 30 dni (od ostatecznego terminu składania ofert)
- Zobowiązania zamawiającego oraz wykonawcy zawiera załącznik nr 2 – wzór umowy.
-
Ofertę należy sporządzić w języku polskim, o treści zawartej w niniejszym zapytaniu ofertowym. Oferta powinna być opatrzona nazwą (pieczątką firmową)
Do oferty należy załączyć:
- Formularz Ofertowy zgodny z treścią wskazaną poniżej.
- Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - załącznik nr 1.
Wójt
/-/
Ewa Korczak
Załączniki:
Zapytanie ofertowe wraz z załącznikami nr 1, 2
Załącznik nr 3 - Wypis i wyrys z planu