☰ Menu Prawe Menu ☰
Urząd Gminy Świeszyno
herb

Sobota 26.09.2020

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych


    Główny Inspektor Nadzoru budowlanego przypomina właścicielom i zarządcom o obowiązkach wynikających z nowelizacji ustawy – Prawo budowlane obowiązującej od 20 czerwca br. (Ustawa z dnia 10 maja 2007 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw – Dz. U. Nr 99, poz. 655).


    Właściciele lub zarządcy budynków o powierzchni zabudowy przekraczającej 2000 m2 oraz innych obiektów budowlanych o powierzchni dachu przekraczającej 1000 m2 mają obowiązek przeprowadzić co najmniej dwa razy w roku, w terminach do 31 maja oraz do 30 listopada, kontrolę okresową polegającą na sprawdzeniu stanu technicznego: elementów budynku, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu; instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska; instalacji gazowych oraz przewodów kominowych.


    Wojewódzcy i powiatowi inspektorzy nadzoru budowlanego przeprowadzą kontrole prewencyjne przypominające właścicielom i zarządcom o tym obowiązku.Warszawa, 19 października 2007 r.


 
 
liczba odwiedzin: 3678140

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X